top of page

Konferencja i wystawa "Społeczeństwo, rewolucja, kultura" odbywa się w ramach projektu "Rewolucje w stosunkach międzynarodowych" studentów I roku Stosunków Międzynarodowych UW.

Konferencja składa się z trzech części:

1) Rewolucja, a społeczeństwo. Jak rewolucja wpływa na społeczeństwo?
2) Przedstawienie rewolucji w sztuce. W jaki sposób artyści przedstawiają rewolucję? Jak interpretować symbolikę rewolucyjną?
3) Pytania do specjalistów.

Dodatkowo odbędzie się wystawa malarstwa rewolucyjnego, którą będzie można oglądać już od godziny 8:30.

Dla gości przewidziano też mały poczęstunek.

Zapraszamy już 8.06.2016r. godz. 9:45-11:15

Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie i rozmowę na temat "Jak rewolucja gender wpływa na dzisiejszą pozycję kobiet?".
W spotkaniu weźmie udział dr hab Mariola Bieńko, ekspert w dziedzinie socjologii małżeństwa i rodziny oraz edukacji seksualnej, która naucza w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, m.in. na podyplomowym kierunku gender studies. Aktywnie działa także w Instytucie Spraw Publicznych oraz Instytucie Rozwoju Służb Społecznych.
Podczas wydarzenia porozmawiamy o tym czy zjawisko jakim jest obecnie gender, możemy określić mianem rewolucyjnego, jakie szanse i zagrożenia daje kobietom oraz dlaczego budzi takie kontrowersje. 

Do zobaczenia już w najbliższą środę (8.06.2016r.) o godz. 19:00 w Insytucie Stosunków Międzynarodowych!

Wystawa "Kobiety rewolucji"

Zapraszamy wszystkich do Auditorium Maximum na terenie Uniwersytetu Warszawskiego na wystawę poświęconą kobietom rewolucji!
Z ekspozycji dowiecie się między innymi kogo nazywamy matką bomby atomowej, kim była babka Frankensteina oraz która z feministek zrobiła pierwszy krok w kierunku noszenia spodni przez kobiety. Poznacie również krótkie biografie i ciekawostki na temat wybranych rewolucjonistek oraz motywy uznania ich działalności za rewolucyjną.
Wystawa będzie dostępna do 6 czerwca! 
Zapraszamy!

Przegląd filmów propagandowych

Serdecznie wszystkich zapraszamy na przegląd filmów propagandowych z okresu zimnej wojny, organizowany przez grupę ekonomiczno-technologiczną w ramach projektu "Rewolucje w stosunkach międzynarodowych".


Spotkanie zostanie podzielone na 3 bloki tematyczne, w ramach których zaprezentujemy i omówimy filmy powstałe po obu stronach żelaznej kurtyny oraz poświęcimy dużo uwagi produkcjom PRL.

gdzie? Aula Latynoamerykańska 

kiedy? 31 czerwca godz. 19:00 

Fotorelacja wkrótce! 

PIKNIK + GRY

to wydarzenie organizowane przez studentów I roku Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW w ramach projektu "Rewolucje HSM". 


Projekt "Rewolucje HSM" - realizowany w ramach przedmiotu Historia Stosunków Międzynarodowych. Cały projekt obejmuje kilka modułów zajmujących się różnymi aspektami rewolucji - od podejścia teoretycznego przez rewolucję w kulturze po moduł gender. W ramach każdego modułu studenci realizują różne zadania powiązane z danym tematem - tworzą strony na Facebooku zawierające opisy, zdjęcia i informacje o wybranej rewolucji, rewolucjonistach, najważniejszych uczestnikach rewolucji, organizują debatę, pokaz mody z okresów różnych rewolucji, wcielają się w postaci rewolucyjne i kręcą filmy, etiudy, przedstawienia sztuk rewolucyjnych.
Poszczególne grupy modułowe tworzą swoje dzieła pod opieką koordynatorów, którzy nadzorują organizację wydarzeń.
Efekty projektu "Rewolucje" można zobaczyć na specjalnie przygotowanych stronach na Facebooku oraz na stronie internetowej.
Wydarzenie PIKNIK + GRY (organizowane w module "Rewolucje w kulturze") ma zachęcić do wspólnej zabawy i zagrania w przygotowane gry związane z rewolucjami. Gry są bardzo różne - niektóre naśladują znane z telewizji teleturnieje, są też gry karciane, planszowe, zręcznościowe (typu Twister), inne powstały na bazie gier podwórkowych i zabaw dzieci.

 

Fotogaleria wkrótce!

Technologie a rewolucja

Zapraszamy na konferencję pt. ,,Technologie a Rewolucja" organizowaną przez studentów I roku Stosunków Międzynarodowych w ramach projektu ,,Rewolucje w Stosunkach Międzynarodowych".

 

kiedy? 16 maj 2016 godz. 16:00

gdzie? Uniwersytet Warszawski, Pałac Kazimierzowski, sala Józefa Brudzińskiego

 

Fotorelacja wkrótce!

Aby zobaczyć galerię naciśnij przycisk "Dalej"

What a wonderful world Louis Armstrong
00:00
bottom of page